Filter
 • Potrebujete inteligentný dom? 100 otázok

  Rozhodujete sa či je pre Vás inteligentná elektroinštalácia to pravé? Odpovedzte si na nižšie položené otázky. Ak bude Vaša odpoveď častejšie pozitívna ako negatívna, tak ste na správnom mieste a môžete nás smelo kontaktovať. Radi Vám poradíme pri návrhu inteligentnej elektroinštalácie v akomkoľvek rozsahu. Na všetky položené otázky máme funkčné riešenie!

  Svetelné scény

  Chcete...

  • 1. ovládať osvetlenie scénicky? Jedným povelom aktivovať scénu relax, čítanie, spánok, párty, film,....
  • 2. aby sa po aktivácii svetelnej scény ,,film" automaticky zatiahli žalúzie, zapla TV, receiver, satelit a navolila obľúbená TV stanica? To všetko len na jeden dotyk!
  • 3. aby sa pri stlačení tlačidla v kuchyni aktivovala svetelná scéna ,,varenie" a zároveň sa zaplo rádio alebo TV v kuchyni?
  • 4. aby sa na stlačenie vypínača spustilo aj rádio, TV alebo vysávač? 
  • 5. aby sa rozsvecovalo svetlo automaticky v hociktorej izbe s využitím už namontovaných PIR senzorov alebo magnetických čidiel?
  • 6. aby sa vyplo osvetlenie v celom dome pri odchode? 
  • 7. aby sa automaticky zhaslo svetlo v
  ...
 • Integrácia riadiacich systémov

  Elektroinstalačné systémy
  KNX/EIB,,FOXTROT, INELS2,EATON XComfort RF, Nikobus,ABB Ego-n, Loxone,, Haidy, Vantage, …

  Riadenie svetiel
  DMX, DALI, Lutron,Apollo ArtPhilips Dynalite, iLight, Rako, Nissot, C-Bus, Z-wave, iLight, Crestron, Clipsal C-Bus,RF Control …

  Interkomy - domáce telefóny,
  Control4 IP videointerkom,

  ...
 • Prečo LED svietidlá?

  z7
  V dnešnej dobe pokroku v každej oblasti nášho života sa čoraz častejšie stretávame s novými trendami. Výnimkou nie je ani svet elektroinštalácií a elektrotechniky. Čoraz častejšie sa dáva dôraz na šeterenie energie a životného prostredia. LED osvetlenie a zdroje, to nie je len tento základný aspekt úspory a ochrany prostredia, ale aj mnohé iné. Len v niekoľkých bodoch sme sa snažili priniesť niekoľko hlavných charakteritík tohto moderného typu osvetlenia.

  LED osvetlenie je v poslednom období bežnejším a vyhladávanejším trendom osvetlenia. Jeho podiel na osvetlovaní - hlavne interiérov je marketnejší. Do určitej miery je to spôsobené 60-80% úspornosťou elektrickej energie, ale aj dlhšou životnosťou (50 000 hodín), čo je veľmi velký nárast oproti klasickým svetelným zdrojom.  Hlavné výhody LED osvetlenia:

  • ÚSPORA ENERGIE – MINIMÁLNE 60% AŽ 80%
  • VYSOKÁ KVALITA SVETLA A VYNIKAJÚCE PODANIE FARIEB RA > 80
  • DLHÁ
  ...
 • Európska smernica EuP silne ovplyvňuje technológie osvetlenia

  Smernica EuP (Eco Design Requirements for Energy-Using Products) je rámcová smernica, ktorá definuje a stanovuje nové technické požiadavky na účinnosť svetelných zdrojov a ich environmentálne vlastnosti (nariadenie EK 244/2009 a EK 245/2009, prípadne ich novelizácie a doplnky).

  V súvislosti s ochranou klímy a nezanedbateľným vplyvom na životné prostredie bolo stanovené, obmedzovanie niektorých svetelných zdrojov zastaranej koncepcie. Hlavným zámerom EuP je zníženie energetickej náročnosti počas životného cyklu svetelného zdroja od výroby, cez používanie, až po jeho ekologickú likvidáciu. Účinnosť tejto smernice sa dotkol v prvom rade postupným zákazom uvádzania na trh klasických vláknových žiaroviek vyšších výkonových rád, ktoré sú postupne z trhu sťahované. Zákaz uvedenia na trh automaticky neznamená, že by tieto produkty bolo zakázané predávať dňom zákazu. Zákaz sa týka iba výroby v rámci EU a dovozu do EU z mimoeurópskych krajín. Na zásoby

  ...
 • Ako správne vybrať úsporné LED žiarivky?

  Ešte pred niekoľkými rokmi sa zdalo, že k náhrade fluorescenčných žiariviek za LED žiarivky povedie dlhá cesta. Ale následný, rýchly vývoj LED technológií prekonal všetky očakávania.Dnešné LED žiarivky jednoznačne porážajú klasickú žiarivku, predovšetkým nižšou spotrebou elektrickej energie pri rovnakej svietivosti. LED žiarivka po zapnutí ihneď svieti na plný výkon, pričom má lepšie podanie farieb, nebliká a neobsahuje extrémne jedovaté ortuťové pary. Kvalitnejšie podanie farieb zlepšuje kontrast, a zrakovú ostrosť. Vo svetelnom spektre nie je prítomné UV žiarenie, ktoré poškodzuje zrak.Do výroby progresívnych LED žiariviek sa pustilo veľa firiem. Na trh prichádza veľa typov produktov s rôznou kvalitou. Teraz ide o to, aby si zákazníci dokázali vybrať LED žiarivky, ktoré spĺňajú ich očakávania a budú skutočne aj úsporné.Doteraz stačilo poznať iba jednoduché údaje o spotrebe elektrickej energie vo Wattoch. Za dlhé roky používania, napríklad každý už vedel, koľko svetla približne vyžaruje 120cm dlhá

  ...
 • Inteligentné inštalácie - prečo?

  Užívateľom je každý z nás!

  Elektroinštalácie nás obklopujú na každom kroku a dnešný život si už bez nej nevieme ani predstaviť. Vypínačom zapneme svetlo, do zásuvky pripojíme spotrebič a televízor máte elintiež vždy pripravený.

  Viete, že aj bežnú elektroinštaláciu môžete premeniť na modernú elektroinštaláciu, ktorá Vám výrazne zvýši komfort, zaistí bezpečie a v neposlednom rade tiež ušetrí nemalú čiastku za energie?

  Ako to bolo kedysi?

  Žiarovku poznáme viac ako sto rokov. V roku 1880 vynašiel T.A. Edison svoju prvú žiarovku a jej princíp sa používa dodnes. Vďaka tomuto revolučnému vynálezu sa rozžiarili najskôr továrne a neskôr aj domácnosti našich predkov. Nikto vtedy neriešil, akým spôsobom žiarovku ovládať. Na prelome 19. storočia boli tiež inštalované prvé zásuvky, napríklad pre pripojenie rozhlasového prijímača. Písal sa rok 1907.

  Ako je to

  ...

fg ateliér: tvorba web stránok a seo

emiko electric, Rošlímska 324/35, 919 27 Brestovany, Tel: 0911 270 073, 0905 471 593, emikoelectric@gmail.com, facebook.com/emiko